V našem truhlářství se nejvíce specializujeme na zakázkový nábytek. Zákazník si často přináší svoji představu o nábytku - nákres, fotografie. Častěji nás kontaktuje z důvodu atypičnosti nábytku a nebo, protože takový výrobek není na trhu.
Nábytek vyrábíme z materiálů podle požadavku zákazníka. Vyrábíme jak z velkoplošných materiálů – desky dřevovláknité potažené folií, častěji přírodní dýhou, tak i vyrábíme nábytek z masivního materiálu. Abychom „šetřili kapsu zákazníka“, používáme kombinaci dřeva, desek a dýhy. Tím docílíme jednak efektu, že vše je vyrobeno jako z masivu, ale zároveň u velkých ploch se nemusíme obávat, že dojde k deformaci vlivem teploty či vzdušné vlhkosti. Povrchovou úpravu volíme dle požadavku zákazníka nebo častěji mu poradíme. Pokud stříkáme povrch lakem, pak používáme polyuretanové laky Milesi nebo vodou ředitelné laky Remmers. V poslední době si zákazníci oblíbili moderní způsob povrchové úpravy voskem či vosko-olejem. Vosky jsou čiré nebo „kolorovány“ do nejrůznějších odstínů a patin.
Kuchyně jsou samostatnou kapitolou nábytku. Jsme schopni vyrobit kuchyni na přání zákazníka od lamina, přes dýhu až po masiv. Z DTD (dřevotřískových desek potažených lamino folií nebo-li lamino) lze vyrobit velmi levně a nejenom kuchyni, ale i jiný nábytek.
Kuchyně na dalším obrázku je vyrobena z podýhovaných dubových desek (korpus) a dvířka jsou z dubového masivu. Povrchová úprava byla na přání zákazníka – bez moření + lak Remmers. Pracovní deska a k obložení stěny byl použit žulový kámen.
Kuchyňská dvířka nejčastěji vyrábíme z masivu, z kombinace masivu a dýhy, nebo jednoduchá dvířka z lamina. Pokud to zákazník vyžaduje, používáme také dvířka tzv. foliovaná, vyráběná v nejrůznějších odstínech a provedení. Foliovaná dvířka jsou od firem Grena či Trachea.
Dveře vyrábíme jak vchodové, tak vnitřní.
Vchodové dveře Vám vyrobíme podle Vašich představ z dubu, smrku, borovice, případně meranti v provedení lamela FIX nebo CINK, sendvič a případně masiv, je-li to přání zákazníka.
Povrchová úprava dveří je nejčastěji provedena vysokotlakým stříkacím zařízením a sice silnovrstvou lazurou. Silnovrstvá lazura se vyznačuje hedvábným leskem, vysokou barevnou stálostí, transparentním povrchem, dokonalou omyvatelností a dlouhou odolností k povětrnostním vlivům. Lazura standardně obsahuje UV filtr a je trvale pružná.
Vchodové dveře na dalším obrázku nemají povrchovou úpravu tzv. vysokotlakým stříkáním, ale na přání zákazníka byly namořeny a stříkány vysoce kvalitním lodním lakem. Výsledný efekt moření připomíná atraktivní ořechové dřevo (přitom dveře jsou vyrobeny z borovice).
Vnitřní dveře vyrábíme na přání zákazníka z masivu, kde základem výroby jsou tzv. sendvičové materiály (viz. obrázek - obrázky).
Hlavní výhodou těchto sendvičových materiálů je tvarová stálost jednotlivých částí dveří. Jsou prakticky vyloučené reklamace z důvodu deformace materiálu (toto se stává u masivního materiálu). Pozor - je třeba si nezaměňovat sendvičové provedení s třívrstvou lamelou, kterou truhláři nejčastěji používají v provedení CINK, kde rušivě působí délkové napojování dřeva na pohledových stranách.
Rovněž Vám vyrobíme dýhované interiérové dveře. V případě těchto dveří se otevírají možnosti velkého množství tvarů provedení dveří, ale taky použitím například exotických dýh, či dýh ze vzácných dřevin vznikají velmi reprezentativní dveře.Ke všem typům vnitřních dveří Vám samozřejmě vyrobíme obložkové zárubně ze stejných materiálů jako dveře.
Povrchová úprava interiérových dveří je odlišná od dveří vchodových. Interiérové dveře se moří na odstín zvolený zákazníkem. Konečná povrchová úprava je provedena lakováním polyuretanovým lakem Milesi, vodouředitelným lakem Remmers nebo voskováním. Voskování je v současné době velmi oblíbené a jeho nespornou výhodou jsou jednoduché opravy povrchu, např. při poškrábání. Jsme schopni povrchovou úpravu interiérových dveří sjednotit s povrchovou úpravou eurooken a vchodových dveří při použití stejné technologie. V tomto případě se jedná o nástřik lazury vysokotlakým zařízením. Moření nebo následné voskování v tomto případě není možné.
Zákazníci k nám chodí se svojí představou (třeba fotografie dveří) a pokud si neví rady, tak Vám rádi pomůžeme vybrat z nepřeberného množství typů dveří.
A chce-li vyrobit třeba dělené dveře do chléva, tak to také není pro nás problém.
Vyrobíme Vám od eurooken počínaje po klasická původní okna.
… ANO, čtete dobře …
Při použití dnešních technologií je jednodušší vyrobit eurookno než „poctivé“ např. okno špaletové. V naší firmě se zabýváme výrobou především oken původních. Pro většinu firem je daleko složitější vyrobit původní staré okno než tzv. eurookno.
Proto Vám tolik firem bude nutit eurookna, která jsou pro ně výrobně jednoduchá. My se snažíme vyrobit původní okna, tak, jak byly vyráběny našimi předky a technologii „sladit“ s novými progresivními prvky (je-li to možné nebo pokud si to přeje zákazník).
Dřevo je tradiční přírodní materiál, který je přímo předurčen k výrobě oken, protože splňuje i ty nejnáročnější stavebně-technické, izolační a hlavně estetické požadavky současnosti. Ze všech materiálů používaných pro výrobu oken má nejnižší součinitel tepelné roztažnosti, nejmenší koeficient tvarových změn, vyniká vysokou pevností při relativně nízké hmotnosti a vyznačuje se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.
Životnost dřevěných oken je při použití moderních technologických postupů takřka stoletá a samotná výroba oken je ekologicky šetrná a nezatěžuje životní prostředí.
… a jedna dobrá rada …
Máte starou chalupu a potřebujete vyměnit okna? Dejte si pozor při rozhodování, jaká okna si pořídit. Moderní plastová okna tam určitě nepatří z estetických důvodů, ale hlavní důvod proč tam nepatří je to, že osazením plastových oken přestane Vaše chaloupka „dýchat“. Jinými slovy můžete si narušit tzv. „rosný bod“ a po určité době se třeba v nějakém rohu začne objevovat plíseň (to v lepším případě) nebo se začnou vytvářet ideální podmínky pro vznik a růst dřevokazných hub atd. A věřte, že argumenty o mikroventilacích či nutném větrání nefungují, protože to ve starém domě nestačí. Zjednodušeně řečeno Vaše chaloupka, která tady stojí století nebo více, má svojí přirozenou vlhkost, kterou těžko změníme. Do takových objektů patří původní okna a dveře.
K oknům patří i parapet. V 90-ti procentech případů platí, jestliže děláme okna, pak si zákazník přeje vyrobit i parapet.
Není nic krásnějšího třeba na Vaší chalupě, kde síla obvodových zdí dosahuje i něco kolem jednoho metru a my tam namontujeme široký a hluboký parapet ze dřeva.
Používáme různé technologie výroby parapetů …
Barva parapetů je sladěná s okny nebo s interiérem.
Nos parapetu přesahuje – působí mohutným dojmem.
Relativně levná záležitost se stává dominantou interiéru.
Schody vyrobíme podle Vašich představ a také Vám poradíme jaký typ schodů si vybrat, aby Vaše nové schody byly pohodlné.
Například na obrázku jsou schody samonosné s podstupnicemi bukové, přimořené.
Mlynářské schody lze použít všude tam, kde je málo místa a kde by bylo příliš velké stoupání schodů. U mlynářských schodů si musíme zvyknout našlápnout správnou nohou. Kdysi se nás někdo ptal na nosnost mlynářských schodů.
Schody na obrázku unesou bez problémů i člověka vážícího přes 240 kg.
Poslední obrázek je ukázkou přímých schodů v kombinaci s kovaným zábradlím.
Schodnice jsou satinovány (povrch je zdrsněn a vytváří dojem velmi starého materiálu).
Nejčastěji pokládáme podlahy z masivu. Především ze smrku nebo z borovice. Běžná síla podlahových prken je 24 až 28mm a podkladem prken je nečastěji rošt. Nesmíme zapomenout na odhlučnění podlahy (tzv. „kročejový hluk“) izolačním materiálem.
Finální povrchovou úpravu si zákazník může zvolit sám od lakování až po různé typy voskování a olejování.
Na následujících obrázcích si můžete vychutnat krásu masivního dřeva.
Plovoucí podlahy různých typů Vám rádi také dodáme či pouze položíme.
Jak to vypadá na půdě před rekonstrukcí a po rekonstrukci se můžete podívat na následující dva obrázky.
Zateplení proběhlo „nadvakrát“. Jednou ze spodní strany střechy a jednou z vrchní, ale až o rok později, když se dělala střecha. Je to nezvyklé, protože některé práce se dělaly opakovaně. Ale bylo to podle přání zákazníka a také podle jeho momentální možnosti.
Na obrázcích je vidět návrh interiéru obchodu od architekta a realizace od nás.
Hlavními materiály jsou dubová spárovka 27mm silná (cinkovaná) a lamino (odstín creme) od firmy Egger.
Povrchová úprava je provedena čirým voskem od firmy OSMO.
Jiným příkladem řešení interiéru je například kuchyně s barem.
Na vyzděnou zídku je namontován masivní pracovní deska. Jako sloupy jsou použité staré trámy.
… a nebo …
Interiér budoucí ložnice, kde na vyvýšeném stupínku bude umístěna dvoupostel.
Vše je obloženo masivním dřevem ve formě palubek.