V exteriérech nejčastěji provádíme tzv. „podbíječky“, ale umíme i celé domy pobíjet například ozdobnými palubkami - jako je to na prvním obrázku.
Na dalším obrázku je klubovna s hospodou a s terasou. Vše je obloženo smrkovými palubkami profilu „Ostravica“. Šíře palubek je 146mm síla 19mm.
Povrchová úprava je provedena lazurou od firmy Remmers.
Následující dva obrázky ukazují, že je možné obložit například štít domu jako celek nebo jenom částečně.
Pokud chcete na zahradu dřevěnou chatku a máte jakékoliv nestandardní požadavky, potom se můžete na nás s důvěrou obrátit. Na fotografii je celodřevěná chatička o půdorysném rozměru cca 4 x 4 metry.
Zákazník měl požadavek na zateplení chaty (je provedeno skelnou vatou o síle 10cm, všechny palubky jsou síly 19 mm v provedení Ostravica, podlaha je síly 28 mm. Dále měl zákazník požadavek na provedení chatičky bez oken, ale s možností kdykoliv toto změnit. Vnitřní konstrukce chaty je přizpůsobena tak, aby bylo možné kdykoliv jednoduše okna doplnit.
Střecha je prozatímní - pouze z pískované lepenky – krytina bude doplněna později, aby byla sladěna s hlavním obytným domem, až bude dostavěn.
Na dalším obrázku je seník v lese rovněž z palubek. Část seníku je uzamykatelná. Vše na betonových pilotech.
Na obrázku je sada zahradního nábytku z masivního dubu.
Povrchová úprava je provedena pružným lodním lakem.
Na dalším obrázku je jednoduchá sestava zahradního nábytku.
Povrchová úprava je provedena slabovrstvou a následně silnovrstvou lazurou od firmy Remmers.
Na posledním obrázku je opalovací lehátko, které má regulovatelné polohování.
Povrchová úprava je provedena venkovními vosky Osmo.
Ozdobou každé zahrady se může stát obyčejný nebo „japonský“ zahradní můstek.
Můstky se zpravidla dělají z důvodu překlenutí vodního toku, jezírka nebo taky z důvodu překlenutí „různých pohledů“ na Vaši zahrádku.
Proto Vy co nemáte třeba potůček přes Váš pozemek, tak si ho můžete vytvořit různými materiály – oblázky, písek, štěrk, kámen, mech, nízké popínavé rostliny a nebo tráva.
Meze se fantazii nekladou.
Rovný můstek je taky hezký můstek – chceme Vám jenom ukázat, že ne všude se hodí obloukové „japonské můstky“.
Jestli se Vám zalíbila vrata, která jsou na obrázku, tak si vzpomeňte na důmyslnost našich předků. Dřív nepoužívali něco jako palubky a nebo tzv. přefalcovaná prkna.
Prostě a jednoduše poskládali vedle sebe široká prkna a přes spoje dali úzkou lištu. Hlavní funkcí lišty bylo, že široká prkna mohla tzv. „pracovat“ (vlivem rozdílných teplot a vlhkostí).
Tak až si budete na své chatě či chalupě pobíjet dřevem třeba štít, verandu a nebo budete potřebovat, aby nikdo neviděl do Vaši „kadibudky“, tak si vzpomeňte na tzv.“přelištovaná prkna“.
Další výhodou přelištovaných prken je estetičnost. Zkrátka je to jednoduché, hezké a působí to starým původním dojmem. Vrata na obrázku jsou v blízkosti historické budovy – velkého hospodářského komplexu staveb (statek – zámeček – ovčín) a požadavek byl, aby působily stylově.
Vrata jsou na budově, která slouží jako garáž. A z druhé strany jsou ve stejném stylu zateplené vchodové dveře. Povrchová úprava je provedena 1 x tenkovrstvou lazurou a 2 x silnovrstvou lazurou odstín teak. Použité lazury byly dodané firmou Remmers.
Vrata na dalším obrázku jsou klasická vjezdová do statku vedle vchodová branka. Povrchová úprava je provedena Luxolem.
A na dalším obrázku jsou vrata „a la – jihočeská brána“. V rekostruovaném statku byl požadavek od majitele a architekta na jihočeský vzhled vjezdové brány a vstupní branky. Použité panty jsou s maznicemi a jsou seříditelné do všech stran. Ozdobné pásoviny jsou vyřezány laserem z 10mm silného materiálu. Díky pantům lze otevírat bránu doslova „malíčkem“
Až si budete vybírat a promýšlet Váš nový plot, pak Vám dáme dobrou radu: „Nepodceňujte, jak Váš plot bude vypadat“ a dobře si promyslete konstrukci plotu.
Může se Vám stát, že vymyslíte plot, který lze vyrobit, ale podruhé už nejde natřít. A až budete za pár let přemýšlet, jak ho natřít, může se stát Vaši noční můrou.
Ploty, které se překrývají z vnitřní i vnější strany (původní záměr byl, aby dovnitř nebylo vidět) jsou někdy podruhé nenatřitelné. Při výrobě ho lze bez větších problémů natřít, ale podruhé už ne.
Rovněž plotovky velmi široké a nebo velmi úzké Vám mohou způsobit problémy (především tvarové deformace). Dalším důležitým faktorem je správný výběr ochranného nátěru. Nejčastějším nátěrem bývá lazura tenko- a silno-vrstvá. Méně častěji se používá krycí barva (musí být stále pružná a to je velmi málo barev) nebo někdo používá vysokotlaké stříkání (velmi nákladné a po letech skoro neopravitelné).
Na obrázku je bouda pro psy trochu jinak. Měli jsme vyrobit atraktivní boudu pro psy. Bouda je vyrobena z palubek šíře 146 mm, aby působila mohutnějším dojmem. Palubky jsou i z vnitřní strany a podlaha je z podlahových prken, celá konstrukce je vyrobena z hranolů 100 x 100 mm a střešních latí 40 x 60 mm, všechny stěny i strop je zateplen skelnou vatou. Střešní krytina červený šindel. Okno mělo být vakuované sklo, ale to už se vážně psům nelíbilo. V psí boudě měli bydlet dva dobrmani, ale nakonec tam bydlí asi 8 koček.
Další psí bouda je taková normální a pejskům plně postačí a je také zateplená.
Na obrázcích je vidět rekonstrukce střechy. Původní zděné arkýře byly nahrazeny dřevěnými a ze všech stran byla střecha přetažena (místy i o 4metry).
Na další panoramatické fotografii je vidět postup prací na rekonstrukci krovu (v zastínění složeným materiálem).
Vyrobíme vám bednění jakéhokoliv tvaru. Na fotografii je bednění oblouku jihočeské vstupní brány.
Bednění bylo převezeno až na místo, usazeno na piloty a ještě dodatečně vyztuženo.
Velikost bednění je cca 5,5 x 3,5 m.